Aktualności

Występ na prestiżowym Bratislava Music Festival (BHS)

Występ na prestiżowym Bratislava Music Festival (BHS)

Po bardzo dobrze przyjętym występie w styczniu, Paweł Przytocki ponownie odwiedzi Bratysławę w październiku 2013 roku. Ponownie zadyryguje Orkiestrą Symfoniczną Radia Słowackiego, co stanowi kontynuację owocnej współpracy z tym zespołem. Tym razem jednak, Przytocki weźmie udział w wyjątkowym wydarzeniu, którym jest znany Bratislava Muisc Festival (BHS). Oczywiście nie będzie to pierwszy występ Przytockiego na BHS (w przeszłości wielokrotnie był na niego zapraszany), ale koncert na tym najbardziej prestiżowym muzycznym festiwalu w Słowacji (odbywającym się co roku jesienią) zawsze jest wydarzeniem godnym uwagi.

Jesienny występ Przytockiego na BHS stanowi także, co warte podkreślenia, koncert finałowy znanego New Talent Competition (dawniej International Forum of Young Performers). Ten międzynarodowy konkurs dla młodych muzyków od kilku lat odbywa się w ramach festiwalu BHS. Jest organizowany przez European Broadcasting Union, a jego celem jest promocja młodych, utalentownych artystów.

Koncert odbędzie się 7 października. Jego program będzie obejmował trzy utwory na orkiestrę z solistą ze standartowego repertuaru orkiestry symfonicznej zaproponowane przez trzech finalistów konkursu. Oczywiście to właśnie ci trzej finaliści będą solistami podczas tego koncertu.

Należy też dodać, iż konert będzie transmitowany przez wszystkie stacje radiowe związane z EBU, co prawdziwie podkreśla wysoką rangę tego wydarzenia.