Aktualności

Debiut z Jerozolimską Orkiestrą Symfoniczną (Jerusalem Symphony Orchestra)

Debiut z Jerozolimską Orkiestrą Symfoniczną (Jerusalem Symphony Orchestra)

W zeszłym roku (2012 rok) w czerwcu Paweł Przytocki odwiedził Izrael i zadyrygował czterema koncertami z prestiżową Orkiestrą Symfoniczną w Hajfie, co było niezwykłym doświadzczeniem. Po tym wielkim sukcesie Przytocki ponownie wystąpi w Izraelu jesienią 2013 roku. Tym razem będzie pracował z zespołem światowej sławy - Jerozolimską Orkiestrą Symfoniczną.

Koncert odbędzie się 24 października w Hercliji (w Dystrykcie Tel Awiwu) w godnej uwagi, nowoczesnej sali koncertowej Modern Herzliya Center for Performing Arts. Co dodaje prestiżu temu wyjątkowemu wydarzeniu jest fakt, iż wystep Przytockiego będzie drugim koncertem ważnego cyklu The Grand Symphonies Series. Jest on organizowany przez znaną fundację wspierającą młodych artystów w Izraelu - Music Angels.

Bardzo interesujący jest także program koncertu łączący północno-europejski charakter (prezentowany przez utwór Sibeliusa) ze śródziemnomorskim klimatem (utwory Rodrigo i Respighiego). Paweł Przytocki wystąpi wraz z solistą - sławną słowacką gitarzystką Miriam Rodriguez Brullovą.

Program koncertu:

  • Jean Sibelius - Finlandia
  • Joaquin Rodrigo - Concierto Aranjuez na gitarę i orkiestrę
  • Hector Berlioz - Karnawał Rzymski Op. 9
  • Ottorino Respighi - Pinie rzymskie (Pini di Roma)