Aktualności

Dalsza współpraca z Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej i Orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Wiosną 2014 roku Paweł Przytocki ponownie wystąpi w Łodzi i Gdańsku, tym samym kontynuując owocną współpracę z tymi orkiestrami po entuzjastycznie przyjętych występach jesienią roku 2013.

Koncert z Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej odbędzie się 25 kwietnia. Przytocki wystąpi wraz z pianistą Pawłem Kowalskim, który był drugim w historii wykonawcą Koncertu fortepianowego Witolda Lutosławsiego (jeden z utworów w programie koncertu), grając go także pod batutą samego kompozytora.

Program:

  • Richard Strauss - Dyl Sowizdrzał Op.28
  • Witold Lutosławski - Koncert fortepianowy
  • Johannes Brahms - II Symfonia D-dur, Op.73

 

W Gdańsku Przytocki wystąpi dwukrotnie wraz z Orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Pierwszy występ, który odbędzie się 30 maja będzie jednym z koncertów w specjalnym cyklu gdańskich koncertów promenadowych. Składa się on z dwóch części. Pierwsza obejmująca klasyczny repertuar (kompozycje związane z tematyką francuską Georgesa Bizeta, Pablo de Saraste'go, Maurice'a Ravela, Camille'a Saint-Seans'a) odbędzie się w sali koncertowej. Natomiast druga część, w której muzycy wykonają największe przeboje muzyki filmowej odbędzie się na letniej scenie Filharmonii.

Drugim występem będzie Koncert z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca, podczas którego Przytocki zadyryguje dwoma utworami:

  • Maurice Ravel - Moja matka gęś
  • Modest Musorgski - Obrazki z wystawy